Mbappé csodagóljával nyertek a franciák, Portugália hatalmas gólokkal száguldott át Horvátországon
Borítókép:  Jonathan NACKSTRAND / AFP

A Nemzetek Ligája sorozat szombati etapjában két rangadót is rendeztek, Svédország Franciaországgal, míg Portugália Horvátországgal csapott össze.

Mbappé volt a különbség a francia-svéd meccsen, pedig a Bajnokok Ligája döntő előtt még az sem volt biztos, hogy játszhat. Most pedig varázsolt a pályán. A gól előtt ugyan a svéd védők átfűzésénél a szerencse is mellé szegődött,

de a kapuson már egy zseniális mozdulattal emelte át a labdát.

Nem halmoztak el minket helyzetekkel a csapatok. A 95. percben a franciák karmestere, Antoine Grezmann büntetőt hibázott, jócskán a felső kapufa fölé lőtt.

De most még ez is simán belefért. Nyertek a franciák, így győzelemmel kezdték a sorozatot.

A mai második nagyágyús összecsapáson a portugálok meglepő könnyedséggel gázoltak át a világbajnoki ezüstérmes horvátokon, és kiütéses győzelmet arattak. A végeredmény 4-1 lett. Pedig a mérkőzés első 20 perce nem ezt ígérte,

komótosan kezdett mindkét csapat, úgy tűnt, nem akarnak nagyon egymásnak esni, inkább kivárnak.

Az első féldő második részében aztán jött a portugál erődemonstráció. Joao Cancelo bombagólja pedig csak a nyitánya volt annak, ami utána következett, és aminek elszenvedői most a horvátok voltak,

akiknek csak a szépítés jött össze a hajrában.