Világbajnokot vert Fucsovics, már a 16 között New Yorkban
Borítókép:  WILLIAM WEST / AFP

Fucsovics Márton a New York-i ATP 1000-es torna második fordulójában világbajnokot vert. A magyar teniszező majd két és fél órás, három szettes mérkőzésen 7:5, 4:6, 6:2-vel jutott túl a 2017-es vb-győztes Grigor Dimitrovon.

A Cincinnatibe tervezett, végül New Yorkban megrendezett ATP 1000-es tenisztorna második fordulójában a magyar teniszezőre, Fucsovics Mártonra nem kisebb név, mint a 2017-es világbajnok, Grigor Dimitrov várt.

Az első szett remekül indult. Fucsovics két bréket követően már 5:2-re vezett, s ekkor úgy nézett ki, könnyen be is húzza a szettet, aztán Dimitrov feljött 5:5-re. Ekkor a magyar teniszező ismét brékelt, és végül 7:5-tel hozta az első szettet. A második játszma sem volt kevésbé izgalmas:

• Dimitrov 3:0-al nyitott;
  • Fucsovics zsinórban négy gémet nyerve 4:3-ra fordított;
  • végül 6:4-el Dimitrové lett a szett

A döntő játszma úgy indult, ahogy az első: Fucsovics dupla brék és 5:2-es vezetés. A kép „mindössze" annyit változott a harmadik játszmában az elsőhöz képest, hogy Fucsovics nem engedte feljönni Dimitrovot és 6:2-vel lezárta a majd 2 és fél órás mérkőzést.

A magyar játékos a torna harmadik fordulójában Filip Krajinoviccsal játszik.