Ilyen lazaságot teniszpályán még nem láttunk – videó
Borítókép:  AFP/Daniel Ramalho

Ha a teniszvilág nem ismerte eddig széles körben Pablo Cuevast, akkor arról biztosan emlékezni fog rá, amit az Estoril Open döntőjében művelt Stefanos Cicipasz ellen. Videó!

Egy korábbi cikkünkben Nick Kyrgiosról a tenisz Neymarjaként szóltunk. Nos, ha Kyrgios Neymar, akkor Pablo Cuevas maga Ronaldinho, legalábbis az alábbi videó ezt bizonyítja.

Az uruguayi teniszező, aki az 51. helyen áll a világranglistán, Stefanos Cicipasszal játszott az Estoril Open döntőjében. Az első szettet 6:3-ra Cicipasz nyerte, majd a másodikban jött Cuevas a meccs, de lehet, hogy a torna mozdulatával.

Egy egész hosszú labdamenetet úgy zárt le az uruguayi teniszező, ahogy nem sokan. Egy láb közötti rövidítéssel, melyre hiába loholt fel a hálóhoz Cicipasz, már nem érhette el. A semleges szurkolók minden bizonnyal felváltva aléltak el a mozdulat láttán.

Ettől függetlenül a meccset végül 6:3, 7:6-ra Cicipasz nyerte, s ezzel a viadalt is.