Babos Tímea meglepő vereséggel kezdte az évet
Borítókép:  babostimea.hu
Promotions
Babos Tímea már az első fordulóban búcsúzott a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású aucklandi keménypályás női tenisztornán, mivel a keddi játéknapon két szettben kikapott a kanadai Bianca Andreescutól.

Az 1 óra 49 perces mérkőzésen a világranglista 152. helyezettje hét ászt szervált Babosnak (59.). A két játékos másodszor találkozott egymással, 2017 nyarán Torontóban a magyar teniszező 6:4, 6:1-re győzött.
Ellenfelem jól játszott, én viszont lassabban kezdtem. Andreescu ugyanis már játékban van a selejtező miatt. Aztán én is belejöttem, voltak lehetőségeim. Végig küzdöttem, és ez a legfontosabb. Így látni, hogy miben kell jobbnak lennem. Most már megvolt a küzdés, a tenisz majd jön idővel
– nyilatkozta saját honlapján Babos, aki párosban – a német Julia Görges oldalán – hétfőn a negyeddöntőbe jutott.

Következő ellenfelük egyelőre nem ismert.