Bőven tartogatott érdekességet a Németország–Svédország mérkőzés utóélete. Toni Kroos 95. percben szerzett győztes gólja után a német stáb tagjai a svéd kispad felé mutogattak, amiből gyorsan nézeteltérés is lett. Végül a Német Labdarúgó-szövetség közleményben kért elnézést a történtek miatt. „Ez nem a mi stílusunk” – állt a szövegben.
A svéd szurkolók pedig azt a Durmazt találták meg, aki szabálytalankodott a győztes német gól előtt a Real Madrid ászával. A közösségi médiában tucatjával kapta a halálos fenyegetéseket a szír felmenőkkel rendelkező játékos. Az eset kapcsán a svéd válogatott másnapi edzése rendhagyó módon kezdődött: Durmaz mögött felsorakozva állt ki a teljes stáb, majd közösen ennyit mondtak: „B….a meg a rasszizmus!”
Rákanyarodva az F-csoport utolsó játéknapjára: Dél-Korea–Németország és Svédország–Mexikó találkozókat rendeztek, míg előbbi esetében egyértelműbb volt a végkimenetel, utóbbinál már nem annyira – legalábbis a kezdő sípszót megelőzően. Az, hogy mennyire volt fölényben a német csapat Dél-Korea ellen, azt jól mutatja, az első negyvenöt perc után 76 százalékos labdabirtokolás állt a neve mellett, bár gólt nem szerzett.
Ami a Svédország–Mexikó meccset illeti: a korábbi svéd válogatott játékos, Anders Svensson jelezte, ha Mexikó kiejti nemzeti együttesét, soha többet nem eszi kedvenc ételét, a tacót. Akadt tehát bőven tét.
Komolyabbra fordítva a szót, aki a svéd mérkőzést választotta, nem döntött rosszul: a két csapat ugyanis alapvetően a támadófutballra helyezte, próbálta helyezni a hangsúlyt, ezt jól mutatja, hogy az első félidő után összesen 21 kapura lövési kísérlet történt. A teljesség kedvéért érdemes megjegyezni, hogy nagyobb helyzetei az északi csapatnak voltak, amely a Németország elleni totális, mélyen védekező játékát, egy magasabbra tolt védelmi vonalra, s szervezett letámadásra váltotta.
Az ellenfél térfelén labdaszerzésre berendezkedő Svédország jutalma el is jött a második játékrész elején, amikor Augustinsson talált a hálóba. Majd jött is gyorsan a második. Egy, a felezővonalnál szerzett labdával három a kettőben ment a svéd támadósor a mexikói védelemre, a végeredmény pedig egy büntetőből szerzett gól Granqvist jóvoltából. A Svédország–Mexikó találkozó a 74. percben el is dőlt azzal, hogy Alvarez a saját kapujába lőtt.
Innentől az volt a kérdés: kit visznek magukkal a svédek?
Németország sorsa a saját kezében volt, s bár végig mezőnyfölényben játszott nem tudott egy apró gólt sem begyötörni a dél-koreai kapuba. A legnagyobb helyzet német oldalon Hummels előtt adódott, aki öt méterről senkitől sem zavartatva fejelt a kapu mellé a végjátékban.
A nagy szenvedésnek nyögés lett a vége: Dél-Korea a hosszabbításban egy szöglet után gólt lőtt, igaz a játékvezető csak videóbírós segítséggel adta meg a találatot. S, ha ez nem volt elég, akkor a végén jött a csattanós pofon Németországnak, Szon a 96. percben az üres kapuba passzolva 2-0-ra alakított az állást.
Az aktuális címvédő tehát összesen két rúgott góllal, a csoport utolsó helyén végezve esett ki a vb-ről, a mexikói nép pedig rendesen imádkozott, hiszen csapatuk a 3-0-s vereség ellenére második helyen lépett tovább.
A csoport végső sorrendje: 1. Svédország 2. Mexikó 3. Dél-Korea 4. Németország
Ide kattintva találja a torna teljes menetrendjét, valamint a mérkőzések eredményeit!