Programok beküldése
programok@promotions.hu

Holnap folytatódik a Djokovic – Anderson meccs

Promotions 20:31

Egyszerűnek hitt Djokovic továbbjutásból öt szettes csúcsmeccs lett, aminek ráadásul az utolsó felvonását el sem lehetett kezdeni, a mérkőzés ugyanis sötétedés miatt félbeszakadt.

Kevin Andreson nagyon jól kezdte a párviadalt, gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a világelsővel. Végül az első két szettet egy hihetetlenül izgalmas tie-break döntötte el, amit a dél-afrikai nyert meg 8-6, 8-6-ra. Minden arra utalt, hogy itt már nem lesz visszaút a szerbnek, de ne feledjük, Novak Djokovic van a másik oldalon.

Djokovic magához tért és elővette azt az agresszív játékot, amivel le tudta támadni Andersont. Ezzel sikerrel is járt, ugyanis sima 6-1, 6-4-re hozta a másik két szettet. A felek 3 óra 8 perces játék után így álltak 2-2-re, de a szervezők és a vezetőbíró is úgy döntött, már nincs értelme belekezdeni a végső, azaz ötödik szettbe.

Az összecsapás holnap folytatódik majd 14:00-kor. Itt ha ismét 6-6-ra végződne az állás, már nincsen tie-break, valakinek kettővel kell nyernie a továbbjutásért. Így még maratoni meccs is válhat a párharcból. Mindenesetre Andersonnak most jobbat tett a szünet mint a szerbnek. A nyertes a horvát Marin Cilicel találkozik majd.