Magyar-olasz a póló-Eb döntőjéért

A 2011-es világbajnok, 2012-ben olimpiai ezüstérmes olaszok szereztek vezetést, majd 4-2-re elhúztak, de a londoni olimpiai bajnok horvátok még a nagyszünet előtt szépítettek 4-3-ra. A harmadik nyolc percben az olaszok őrizték minimális előnyüket (6-5), majd 6-6 után 8-6-ra alakították az állást, és a horvátoknak már csak szépítésre tellett.

A pénteki első elődöntőt 19.00 órától vívja a magyar és az olasz válogatott, míg a másik elődöntőben a magyarokhoz hasonlóan a saját hatos csoportjukban győztes montenegróiak a szerbekkel mérkőznek 20.30-tól.

Az elődöntőbe jutásért:
Olaszország-Horvátország 8-7 (1-1, 3-2, 2-2, 2-2)

A szerbek is elődöntősök
A horvátokat verő olaszok után a szerb férfiválogatott is bejutott a legjobb négy közé az Európa-bajnokságon, miután a szerda esti második keresztbejátszásos meccsen legyőzte Görögországot.

Szerbia-Görögország 13-9 (3-2, 4-3, 4-2, 2-2)

A 7-12. helyért:
Franciaország-Grúzia 10-6 (2-2, 3-1, 3-2, 2-1)
Németország-Oroszország 9-8 (1-1, 2-4, 3-1, 3-2)