A könnyeivel küzdve mesélt a gyermekkoráról Rubint Réka
Olvass tovább...
Édesanyjától sem számíthatott segítségre a tanyán élő kisfiú, az ügyészség vádat a nő és élettársa ellen.
Minősített emberkereskedelem és kényszermunka miatt vádat emelt egy férfival szemben Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség. A vád alá vont mostohaapa embert próbáló fizikai munkát végeztetett élettársa fiával, ha a gyermek nem tudta elvégezni a feladatot, jól megverte.
Az ügyészség megállapította, hogy a könyörtelen férfi, hatalmi viszonyával és a gyermek kiszolgáltatottságával visszaélve 7 éves kora óta dolgoztatta a kisfiút. A gyermek anyja és a vádlott tíz éve élnek élettársként egy Kiskunfélegyháza környéki tanyán. A nő a kapcsolatba magával vitte az akkor 5 éves fiát, akit a férfi rendszeresen bántalmazott.
Olvass tovább...
A gyermek épp csak elkezdte az általános iskolát, amikor már be kell segítenie a haszonállatok ellátásába és több házimunka is az ő feladata volt. A fiú eleinte lelkesen segített, hiszen szerette az állatokat. Később azonban iskolai időben tanítás után, valamint szünidőben is kötelezővé vált számára a mindennapos munka. Egy idő után már nemcsak otthon, hanem a vádlott munkahelyén, egy másik tanyán is segítenie kellett. Idővel már a vádlott helyett, egyedül kellett kihajtani, legeltetni és ellátni mintegy negyven szarvasmarhát.
Amennyiben a feladatait nem megfelelően végezte el, a nevelőapja kiabált vele és megpofozta vagy megrugdosta.
Olvass tovább...
A legszörnyűbb, hogy mindezt a fiú anyja tétlenül nézte és akkor sem sietett a gyermek segítségére, amikor a fiú beteg volt. A munkát ugyanúgy el kellett látnia, ami miatt az iskolai feladatokkal is elmaradt.
Az anya és a mostohaapa megtiltotta a fiúnak, hogy részt vegyen az iskolai kirándulásokon, a gyerekeknek szervezett közös rendezvényeken. A gyermeknapon sem lehetett ott és előfordult az is, hogy a szülők a közös gyermekükkel a Balatonon nyaraltak, a fiút viszont otthon hagyták, hogy a munkákat a tanyán elvégezze.
A nyomozás kiderítette, hogy az anya nem tett semmit az élettársa agresszív viselkedése és a gyermek erőn felüli dolgoztatása ellen. Ezáltal a gyermeket támogató, segítő szülői kötelességét súlyosan megszegte és veszélyeztette a gyermek értelmi, érzelmi fejlődését.
Az ügyészség a férfit az emberkereskedelem és kényszermunka súlyosabban minősülő – tizennyolcadik életévét be nem töltött személy sérelmére, rendszeres előny céljából, a sértett kiszolgáltatott helyzetét kihasználva, erőszakkal és fenyegetéssel elkövetett – bűntettével vádolja. Az anyának kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt kell felelnie.