promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Döbbenetes, 1900 éves feliratot találtak a Duna felett egy sziklába vésve, feltárul a folyó izgalmas története

Döbbenetes, 1900 éves feliratot találtak a Duna felett egy sziklába vésve, feltárul a folyó izgalmas története

Borítókép:  Profimedia - illusztráció
Gasztro & Utazás
Kategória fejléc
Promotions

Szenzációs látvány tárulhat eléd.

A Duna egykor a Római Birodalom egyik határvidéke volt, amely elválasztotta a hatalmas birodalmat a barbár népek földjeitől, egy nagyon jól védhető vidék volt a mai Magyarország egy részét is magába foglalva, de hogy a másik partra is át tudjanak menni, már Traianus császár alatt is hidat építettek, és bár a híd nem állt sokáig, a maradványai még ma is megtekinthetők Románai és Szerbia között. A híres császár építtette híd főpillére még ma is kilátszik a Dunából.

De nem ez az egyetlen emlék, ami Traianun császárra, illetve a történelem azon fejezetére utal, amikor a rómaiaké volt a Kárpát-medence ezen része.

A duna felett, a sziklába vájva, egy gyönyörűen kiképzett építmény hirdeti már majdnem két évezrede büszkén Traianus császár tetteit. Egy mellvéddel ellátott római út állt egykor ezen a területen, és a tábla a dunai átkelés emlékét őrzi, amikor a rómaiak legyőzték a természet erőit. Amúgy már Traianus császár előtt is elkezdődött a dunai hajózás fejlesztése, hiszen az Al-Dunán a folyó mentén a rómaiak utakat építettek részben a sziklákba, hogy a hajók vontatását megkönnyítsék. Ezeket amúgy vontatóutaknak is hívjuk.

Traianus császár 110 és 130 között építtette ezt a vontatóutat, ahol a táblája is díszeleg manapság, és akik hajókkal vagy csónakokkal járnak erre, most is megtekinthetik a semmiből felbukkanó, elképesztő látványosságot.

És hogy mi van pontosan ráírva erre a történelmi emlékre?

Uralkodó császár, az isteni Nervus fia, Nerva Traianus, Augustus Germanicus, Pontifex Maximus, negyedjére a nép képviselője, a haza atyja, háromszoros konzul leküzdötte a hegyek és a Duna szikláit és ezt az utat építette.

Így néz ki a látványosság: