Zsolt utazása: kollégánk találkozása a hattyúnyakú nőkkel
Borítókép: Jurák Zsolt
Promotions
Gasztro & Utazás
Promotions
hirdetés
A hosszú nyakú nők Ázsiában és Afrikában élnek, egymásról mit sem sejtve. Az Ázsiában élő törzsek sokkal inkább megközelíthetőek a kíváncsiskodó turisták számára.
A törzsek eredetileg Burma területéről származnak, az elmúlt évtizedekben menekültként települtek át Thaiföld északi részére, ahol ma is találkozhatunk velük.
A törzs lányai és asszonyai rézspirállal megnyújtott nyaka az egyik legnagyobb turisztikai vonzerő. A hattyúnyak ebben a helyzetben kivételes tulajdonságnak számít.
Az első sárgaréz gyűrűt ötéves korban elhelyezik a kislányok nyakán – fontos ceremónia ez, napját a falu varázslója tűzi ki –, majd kétévenként újabb és újabb karikát helyeznek föl.
A nyaktekercs felhelyezését és későbbi cseréjét masszázs és alapos fürdetés kíséri.
Ez egy bonyolult, intim szertartás, ahol a hagyomány szerint nincs helyük a férfiaknak.
Tévhit, hogy a nyakra tekert fémspirál nyújtja a nyakat, ha így lenne viselete jó esetben bénuláshoz, rossz esetben halálhoz vezetne. A hosszú nyak csupán vizuális illúzió.
A fémspirál súlya oly módon nyomja le a kulcscsontot és a felső bordákat, hogy úgy látszik, mintha a kulcscsont is a hosszú nyak része lenne.
Felnőtt korban tömege már a 4-5 kilót is elérheti.
Az extra hosszú nyak a szépség és a gazdagság jelképe, így viselője jobb férjet kaphatott magának
– írta kollégánk.
Jurák Zsolt utazási tanácsadó 1980 óta a világ 112 országában járt, szinte mindenhol többször is, több mint 2 millió kilométert utazott, 11 hajóstársaság 46 útján volt, így több, mint egy évet töltött luxushajókon, 500 ezernél is több fénykép van a gyűjteményében, ami az utazásai során készült. Három éve megalapította a World Travel Mastert. Élménybeszámolóival, írásaival rendszeresen jelentkezik oldalunkon.