Világjárvány idején betegen munkába menni: önzőség, kényszer vagy mindkettő?
Olvass tovább...
Nem mindenki tudja keretek között tartani a munkával töltött időt.
A többség a távmunkát a rugalmasság, valamint a magánélet és a munka egyensúlyának tekinti. De a legújabb tanulmányok szerint nem mindenki jött ki belőle jól, sőt akadnak olyanok, akik bele is betegedhetnek.
A home office-szal kapcsolatos korábbi tanulmányok többnyire azt mutatták, hogy az otthon dolgozók általában elégedettek, és leginkább a kollégákkal való együttműködést, kommunikációt hiányolják. Egy friss felmérés azonban arra jutott, hogy a helyzet nem ennyire pozitív: sok munkavállaló szenved egészségügyi problémáktól.
Olvass tovább...
A dolgozók 71 százaléka azt mondja, hogy hiányzik a személyes kapcsolata a kollégáival. Majdnem minden negyedik (23 százalék) hiányolja a vezetője figyelmét. Emellett minden harmadik munkavállaló egészségügyi problémákról számol be. 36 százalékuk szenved stressztől, hát- vagy fejfájástól. Szinte ugyanennyien (34 százalék) azt mondják, hogy a munkaeszközök hiányával vagy nem megfelelő működésével küszködnek, mint például a kis képernyő vagy az instabil internet.
Csaknem harmada (32 százalék) panaszkodott hosszabb munkaidőre vagy esti és hétvégi munkavégzésre. 30 százaléknak kell megbirkóznia kintről jövő zavaró tényezőkkel, mint a család, a szomszédok vagy a kívülről jövő zajokkal. Minden ötödik (21 százalék) informatikai eszközökkel és szoftverekkel kapcsolatos problémákról is beszámolt.
A felmérés eredménye szerint a munkával járó stressz is megnövekedett az elmúlt években, bár az nem egyértelmű, hogy ez mennyire az otthoni munkavégzés számlájára írható, és mennyire általános tendencia vagy éppen a covid okozta válság velejárója.
Olvass tovább...