Ez vár ránk 2021-ben egy híres asztrológus szerint
Olvass tovább...
A Jupiter és a Szaturnusz december 21-én a Földről nézve alig egy centiméterre kerül egymáshoz. Ilyen jelenségre legutóbb 794 évvel ezelőtt, 1226-ban volt példa.
A Jupiter és a Szaturnusz „násztánca" december 21-én éri el csúcspontját. A két bolygó ugyanis a Földről nézve alig egy centiméterre kerül egymáshoz. Arra, hogy ilyen „közelség" jöjjön létre legutóbb 794 évvel ezelőtt, 1226-ban volt példa – írja a hvg.hu. A következő ilyen együttállásra szerencsére már nem kell ennyire sokat várni, valószínűleg 2080-ban ismét láthatunk ilyet.
Azt azért érdemes jelezni, hogy a két égitest valójában 643 millió kilométerre lesz egymástól, „mindössze" arról van szó, hogy december 21-én a Nap körüli pályájuk hasonló szakaszán tartózkodnak majd.
Olvass tovább...
A Magyar Csillagászati Egyesület havi Égi kalendáriumában jelzi,
„a Szentírás alapján Jézus Krisztus születését egy „csillag” adta hírül, amelyet betlehemi csillagnak is nevezünk. Csillagászok és történészek sokat foglalkoztak annak megfejtésével, hogy vajon milyen égi jelenség mutatkozhatott azokban az időkben, mi lehetett a titokzatos betlehemi csillag. A lehetséges magyarázatok között felmerülhetett üstökös, szupernóva, ill. több bolygóegyüttállás is. Amennyiben üstökös lett volna a különleges égi jelenség, vélhetően a távol-keleti országokban észlelő csillagászok is feljegyezték volna – ilyen feljegyzés azonban nem ismert.(...) a betlehemi csillag nagy eséllyel a Jupiter és a Szaturnusz Kr. e. 7-ben (háromszor is) bekövetkezett együttállása lehetett"
– írja a szerző.
Olvass tovább...