Élete legnagyobb élménye lett a repülőútjából annak a nőnek, aki teljesítette utastársa egyszerű kérését
Olvass tovább...
179 ember lelte halálát a balesetben, és a jelek szerint a katasztrófa elkerülhetetlen volt.
Még csak alig telt el pár nap az azeri repülőgép tragédiája után, és Dél-Koreában egy még szörnyűbb és még halálosabb légügyi katasztrófa történt. A fapados Jeju Aur egyik Boeing 737-800-asa hiába érte el végcélját, és próbált leszállni Muan városának repterén, súlyos baleset következtében felrobbant, és csak két szerencsés légiutas-kísérője maradt életben. Az áldozatok száma 179 volt.
Olvass tovább...
A javarészt thaiföldi nyaraláson résztvevő koreaiakat szállító repülőgép probléma nélkül haza Bangkokból, ám a muani leszállópályához közeledve, négy perccel a tragédia előtt madárrajjal ütközött. A hivatalos kommunikáció szerint még mindig nem világos, hogy biztos ez vezetett-e a balesethez, ám kétségtelen, hogy a legújabb fejlemények ismét a madarakkal kapcsolatos tragédia-spirált erősítik.
Kiderült ugyanis, hogy mind a két adatrögzítőről a repülés utolsó négy perc hiányzik.
Azaz sem hanganyag a fedélzetről, sem technikai adatok nincsenek meg a repülőről, közvetlenül katasztrófát megelőzően. Jelenleg erősnek tartják a gyanút a szakértők, hogy ez a kritikus négy perc volt az, amelynek során végleg megpecsételődött a tragikus sorsú Boeing és utasainak élete.
A szakértők szerint akár a madárrajjal való ütközés miatt, akár más miatt, de olyan kritikus mértékű elektromos kimaradás kellett, hogy történjen, ami miatt a repülő lényegében kezelhetetlenné vált. Lévén sem a fékszárnyak, sem a futóművek (vagyis a kerek kiengedése) nem volt lehetséges, továbbá elárulták azt is az illetékesek, hogy a pilóták képtelenek voltak emelni a repülési magasságon is, és ezért voltak kénytelenek megpróbálni az átstartolás után a leszállást.
Sajnos, mint kiderült a kényszerleszállás a túl nagy landolási sebesség, illetve a fékezési lehetőségek elérhetetlen állapota miatt tragédiába torkollott.
A kifutópályán végigszánkázó repülő a pálya vége felől érkezve az annak az elején felállított kőfalba csapódott, és elemi erővel felrobbant. A pusztító erejű detonáció mortalitását még az is erősítette, hogy az ilyenkor megszokottól eltérően nem volt lehetősége a gépnek a tartalékban maradó kerozin kiengedésére sem.
Olvass tovább...
A két adatrögzítőt most már az Egyesült Államokban vizsgálják, ám jó eséllyel már sosem tudjuk meg, hogy mi történt pontosan abban a négy percben. Az viszont biztosnak tűnik, hogy az elektromos rendszer meghibásodása okozta a gép katasztrófáját. A fejleményekről természetesen azonnal beszámolunk.