Véget ér a lehűlés, holnap néhol még eső, de van ahol már kánikula lesz - Időjárás-előrejelzés

Kiderült, hogy a szerdai időjárás még tartogat egy kevés csapadékot, de megindul a felmelegedés.
Kedden a várakozásnál is melegebb időjárás alakult, bár szerencsére voltak még csapadékos tájak elsősorban a Dunántúlon. A délután második felében még esőzónák képződtek a Balatontól északra is. Napközben ugyan voltak napos időszakok is, de többnyire felhős égboltnak örülhettünk a hetekig tartó forróság után. A meg-megerősödő szél sokat enyhít a fülledtségen. A déli országrészben 24-28, a nyugati és északi vármegyékben 20-24 Celsius-fok között alakult a legmagasabb hőmérséklet.

Sarkvidéki levegő vette célba hazánkat, máris véget ér a nyár?
Olvass tovább...
Az északnyugat felől érkező hidegfronti hullám újra csapadékosabb légtömegeket sodort hazánk irányába. Azonban nem érkezett már annyi nedvesség a Kárpát-medencébe, mint hétfőn. És az utánpótlás egyre inkább lelanyhul, a lehűlés egészen máig tartott. A szerdai időjárás már felmelegedést tartogat. Várhatóan az Alföld egyes részeire már a kánikula is visszatér.
Szerdán várhatóan már 28 és 33 Celsius-fok között alakulnak a maximumok a kimondottan friss, hűsítő 10-18 fokos hajnal után.
Az Időkép időjárás-előrejelzése szerint holnap nagyobb kiterjedésű esőre nem számíthatunk. Kisebb csapadék, zápor esetleg a Dunántúlon és az északi területeken fordulhat elő. De jellemzően napos, csak nagyon enyhén felhős égbolthoz lesz szerencsénk.
Teljesen vége a lehűlésnek, megindul a felmelegedés
Ugyan néhány félprofi Facebook-oldal szerint még akár újra 40 Celsius-fokos hőség is elképzelhető, valójában a következő napokban a legmelegebb órákban 35-36 Celsius-fokos csúcsokkal nézhetünk szembe. Továbbra is a nyugati és északi területekre lesz várható némi eső, akár egy-egy hevesebb zivatar formájában, immár csütörtökön. A hétvégén újabb esőzéssel érkezhet egy kisebb lehűlés. Száraz, inkább szeles lesz a hetünk utolsó egy-két napja.
