promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Időjárás

Ekkor érkezik az újabb lehűlés, pontos napot közöltek a meteorológusok - részletes időjárás előrejelzés


Ekkor érkezik az újabb lehűlés, pontos napot közöltek a meteorológusok - részletes időjárás előrejelzés
Borítókép:  Profimedia

A hétvégén a napsütésé a főszerep, de ez csak átmeneti.

Távozó nedvesség, érkező fátyolfelhők

A hét utolsó szakaszában térségünket egy hidegfront súrolta, amelynek előterében egy nedves-meleg "szállítószalag" okozott többfelé kiadós záporokat és zivatarokat. Bár a csapadék lokálisan enyhített az aszályon, a talaj vízhiánya továbbra is jelentős marad. 

Péntek délutántól azonban fokozatosan szárazabb léghullámok veszik át az uralmat. Ma és szombaton is a napsütésé lesz a főszerep, de a gomolyfelhők mellett délnyugat felől egyre vastagodó fátyolfelhőzet húzódik fölénk.

Ez a felhőréteg az éjszakai órákban beborítja az országot, majd szombat délelőtt északkelet felé távozik, átmeneti felhősödést okozva a keleti megyékben.

Éjszakai lecsendesedés és a szombati záporok esélye

Az esti és éjszakai órákban a korábbi zivataros gócpontok fokozatosan lecsengenek. A hidegfront távozásával a légkör stabilizálódik, a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8 és 14 fok között alakul, ami kellemesen friss hajnalt ígér.

Szombaton a napsütés mellett a gomolyfelhők képződése lesz jellemző.

Míg pénteken inkább az ország északkeleti negyedében volt jellemző a csapadék, szombat délután a súlypont áthelyeződik: elsősorban a Nyugat-Dunántúlon, kisebb eséllyel pedig a középső tájakon és északkeleten alakulhatnak ki helyi záporok vagy zivatarok.

Az északias szél napközben megélénkül, zivatarok környezetében pedig átmenetileg meg is erősödhet.

Melegedő hétvége: 27 fokos csúcsértékek

A hőmérséklet emelkedése szombaton már jól érezhető lesz: a délutáni csúcsértékek 21 és 27 fok között alakulnak, a legmelegebb a déli és a dunántúli területeken várható. Ez a tendencia a hétvége folytatásában csak erősödik.

A napsütés dominanciája mellett a nappali felmelegedés hétfőn érheti el a tetőpontját, amikor a hőmérők higanyszála helyenként már a 30 fokot is megközelítheti.

Fontos azonban kiemelni, hogy ez a nyárias epizód csak átmeneti, ugyanis a jövő hét elején egy újabb, markánsabb hidegfront éri el a Kárpát-medencét, amely kedden jelentős lehűlést és kiterjedt csapadékot hozhat.

A met.hu legújabb videójából mindent megtudhattok az előttünk álló lehűlésről: