
Nagy Feró végleg lejáratta magát, ez a videó nagyon durva
Olvass tovább...


Kellemetlen meglepetés érkezik a mai napon.
Hétfő délutánra már egyértelműen érezhetővé válik a fölöttünk átvonuló hidegfront hatása. Az ország nagy részén változó felhőzet mellett alakul az idő, több-kevesebb napsütéssel, de elsősorban az északi és északkeleti térségekben még kialakulhatnak gyenge záporok.
A hőmérséklet 16-22 fok között tetőzik, ami ugyan még kellemes, de már kissé elmarad a korábbi napok melegebb értékeitől.
A hangsúly azonban egyértelműen a szélre kerül: többfelé megerősödik az északnyugati szél, és emiatt már veszélyjelzést is kiadtak.
A friss térképek alapján az ország mintegy fele sárga figyelmeztetés alatt áll, főként az északi és keleti területeken, ahol 65-75 km/h körüli széllökések is előfordulhatnak. A szabadtéri programokat érdemes ehhez igazítani, mert a szélérzet több fokkal hűvösebbnek mutathatja a levegőt.

Olvass tovább...
Az esti órákban fokozatosan csökken a csapadékhajlam, a felhőzet szakadozik, de a légmozgás továbbra sem nyugszik meg teljesen. Az ország északi harmadán több helyen 60-70 km/h körüli széllökések is előfordulhatnak, különösen a magasabban fekvő területeken.
A front mögött már hűvösebb levegő érkezik, így a hőmérséklet gyorsabban csökken, késő estére 8-12 fok közé hűl a levegő.
A nyugodtabb, derültebb tájak inkább délen és délnyugaton lehetnek, míg északon még felhősebb maradhat az ég. Érdemes rétegesen öltözni, mert a szél és a lehűlés együtt markánsabb hidegérzetet okozhat, különösen a szelesebb vidékeken.

Olvass tovább...
Kedd reggelre megérkezik a front mögötti északias áramlás, amely már jóval hűvösebb levegőt hoz az ország fölé. A hajnali órákban általában 5-10 fok közé csökken a hőmérséklet, de a szél miatt ennél hidegebbnek érezhetjük.
Sokfelé kiderül az ég, ugyanakkor a szél még többfelé élénk marad, főleg az ország keleti és északkeleti részén.
A légkör stabilizálódik, jelentős csapadék nem várható, viszont ezzel egy hűvösebb időszak veszi kezdetét, amely a következő napokban is kitart majd.
A szélcsendesebb, derült tájakon a hőmérséklet helyenként tovább csökkenhet, így a hajnal már kifejezetten friss, csípős lehet.