
Azonnal közölték, itt jön vissza a csapadék, már a napját is tudjuk, hogy pontosan mikor érkezhet a legfrissebb időjárás-előrejelzések szerint?
Olvass tovább...


Több fokot esik majd a hőmérséklet, a viharos erejű szél kisöpri a meleget a Kárpát-medencéből.
A húsvéti hétvége összességében remek körülmények között fog zárulni, bár hétfőn már előfordulhatnak kellemetlenebb időszakok is napközben, köszönhetően egy érkező hidegfrontnak. Azonban a vasárnapi időjárásban még nem sok kivetni való lesz. Eső nem várható, egyelőre még a szél is mérsékelt lesz, de a változás már a küszöbön van. És a hét elején érkező lehűlés még csak az előszobája lesz a pár nap múlva érkező hidegnek.

Olvass tovább...
Az előrejelzésekkel ellentétben végül nem alakult ki fagy ma hajnalra. Többnyire +4 és +10 Celsius-fok között alakult a mai minimum hőmérséklet az országban, csak az Északi-középhegységben volt erősen hideg. Igaz, még a legendásan fagyzugos Zabarban is csak 0,5 fokig hűlt a levegő. Napkelte után aztán gyorsan melegszik majd a hőmérséklet országszerte. Az időnként megerősödő fátyol- és gomolyfelhő halmozódásból nem várható említésre méltó csapadék. Nem lesz eső a mai napon.
Hétfő reggelre aztán ideér a hidegfront, ez sokkal változatosabb időjárást fog hozni a Kárpát-medencébe. Elsősorban hazánk északi felének vármegyéi fognak érintettek lenni. A felhős korai órákban főleg arrafelé fognak záporok, zivatarok kipattanni, és az úton lévő locsolókat áztatni. Nagyobb kiterjedésű, jelentős csapadékkal járó esőzónák kialakulására nem kell számítani, inkább lokális jelleggel lehetnek felhőszakadások. A nyugatira, északnyugatira átforduló szél viharos erővel csaphat le.
Keddre már mindenhol érezhető lesz a lehűlés, de inkább száraz légtömegek fognak érkezni a hidegfronttal. Nem úgy a hét későbbi részében. Az egyelőre bizonytalan várakozások szerint súlyos visszaesés lehetséges napokon belül, és nagyobb esőzésekre, 10 fok alatti csúcshőmérsékletekre van kilátás.