promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Egészen döbbenetes, milyen idő jön idén karácsonykor, totális változás az előző évekhez képest a friss időjárás-előrejelzések szerint?

Egészen döbbenetes, milyen idő jön idén karácsonykor, totális változás az előző évekhez képest a friss időjárás-előrejelzések szerint?

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Időjárás
Kategória fejléc
Promotions

Ilyen idő jöhet most karácsonykor.

Ahogy közeledünk az ünnepekhez, ahogy közeledünk karácsonyhoz, úgy egyre több embert érdekli az, hogy vajon mennyi valószínűség van arra, hogy fehér lesz a karácsony majd Magyarországon. Ám ha megnézzük az elmúlt 100 év karácsonyait, elképesztő dolgokat találhatunk, amelyek nagyon messze vannak attól, hogy fehér karácsony. Az idei lehetséges kimeneteleket tekintve is van egy nagyobb változásra lehetőség, amely alapján kicsit más lehet az időjárás.

Érdekesség, hogy a leghidegebb december 1933-ban volt az 1901-es mérések óta. -5,8 fokos havi középhőmérséklet volt ekkor. Míg a legenyhébb a rá következő évben volt. Volt olyan december 25-e, amikor 21,8 fokot mértek Magyarországon, méghozzá Sellyén.

Az elmúlt 100 évben mindössze tizenötször volt olyan, hogy a mind a három nap esett legalább 3 centiméter hó. Az Időkép oldalán lehet nyomon követni, hogy milyen esélyek vannak arra, hogy fehér lesz-e a karácsony, hogy lesz-e hó, lesz-e havazás Magyarországon majd karácsonykor.

Lehet látni azt is, dinamikusan változik, hogy épp a legfrissebb időjárás-előrejelzések mit mondanak az ünnepei karácsonyi időjárásról.

Mennyi az esély a fehér karácsonyra Magyarországon?

Az Időkép oldalán jelenleg az esélyt kicsinek látják, a tárképen 10-15 százalékos esélyeket adnak a fehér karácsonyra. De van olyan országrész, főleg az Alföldön, ahol 5 százalék esélye van a jelenlegi előrejelzések szerint a fehér karácsonyra. IDE kattintva tudjátok folyamatosan nézni, hogy milyen esélyt adnak a fehér karácsonyra.

A Most Hír oldalán pedig azt olvashatjuk, hogy a friss előrejelzések alapján az idei tél szokatlan enyheséggel kezdődik. A következő két hétben a sokéves átlagnál akár 2-4 fokkal melegebb idő várható, 3–9 fokos nappali hőmérsékletekkel. Kisebb csapadékkal és szitálással.

Ilyen a mínusz 58 fok a világ leghidegebb helyén, döbbenetes felvételeket mutattak: