promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Elementáris erejű változás az időjárásban, erre kevesen számítottak

Elementáris erejű változás az időjárásban, erre kevesen számítottak

Borítókép:  Profimedia/illusztráció
Időjárás
Kategória fejléc
Promotions

Nagyot változik hirtelen az időjárás, térképen mutatják meg a szakemberek.

Óriási változás következik az időjárásban, ennek sokan fogják érezni majd a hatását

Az elmúlt időszakban hozzászokhattunk, hogy bizony az időjárás csapadékos, sokszor esik kis csapadék, záporok és zivatarok jönnek, miközben a hőmérséklet 20 és 21 fok között táncol a leginkább. Ez az időjárás igen sokáig volt velünk, ám most hatalmas változás következik, érdemes követni az időjárás-előrejelzéseket is. Csapadékról nem sok szó esik, annál több viszont melegedésről, és nehezen tudnád kitalálni, hogy milyen csúcsok jöhetnek a jelenlegi előrejelzések szerint majd Magyarországon a hétvégén.

Mi következik, mi vár ránk az elkövetkező napokban tehát Magyarországon?

Pénteken már kevés helyen zavarhatják a napsütést felhők, a légmozgás is gyenge marad. És míg kora reggel majd 7 és 14 fok között alakulnak a minimumok, addig délután már meglehetősen magasan tetőzik majd a hőmérséklet Magyarországon, hiszen az Időkép időjárás-előrejelzésében is azt írják, hogy 24-30 fok között jönnek majd a maximumok hazánk területén.

Szombaton is folytatódhat a napsütés, mint írják az Időkép-en, nyugaton, északnyugaton többfelé megélénkül, helyenként megerősödik a délies szél. Hajnalra több tájegységünkön képződhetnek pára- és ködfoltok. A csúcshőmérséklet 24 és 31 fok között alakul majd.

Vasárnap és hétfőn is a napsütés lesz a fókuszban hazánkban, még magasabb hőmérsékletet mérhetünk majd. Vasárnap 26-33, hétfőn 27-33 fokot mérhetünk a legmelegebb órákban.

A HungaroMet oldalán térképen is megmutatták ezt a változást: