.jpg?crop=false&width=386)
Szabolcs vármegyében lecsapott az apokalipszis, kilyukadt az ég, sokkolódtak az emberek
Olvass tovább...
Pénteken ismét felhőóriások és villámok hozhatják a frászt a magyarokra.
Kellemes késő nyári időjárásban van részünk az elmúlt napokban, és pénteken igazán csúcsra fog hágni a meleg. Aztán a hétvégére egy kis lehűlés várható, ám a legfrissebb előrejelzések szerint még hosszú ideig nem kell fagyoskodnunk, és a fűtés miatt aggódnunk. Sőt, a jövő hét elején már ismét 30 fok fölé emelkedik majd országszerte a hőmérséklet. Ma egyébként már szintén meglehetősen meleg alakult ki, elsősorban az Alföldön. A délkeleti vármegyékben egy nappal korábban alakult ki a kánikulai forróság. 34 Celsius fokig emelkedett a hőmérő higanyszála Békés vármegyében.
Olvass tovább...
Mellesleg a csütörtök még országszerte borongósan indult, és főleg a keleti országrészben voltak lokális jellegű csapadékzónák, ám számottevő mennyiségű eső már nem érkezett hazánk területére. Ma sem napközben, sem az esti, éjszakai órákban nem kell számítani újfent olyan felhőóriásokra, amely tegnap alakult ki Magyarország északkeleti felében. A lenyűgöző, villámokkal tűzdelt vihargócból végül ugyan nem lett elsöprő erejű időjárási jelenség, de óvatosságra ad okot így, kora ősszel. A hideg és a meleg légtömegek hirtelen találkozásánál, amikor az afrikai eredetű hőhullámot nagy sebességű hidegfront igyekszik megtörni.
Holnap este újfent egy hidegfront éri el a Kárpát-medencét, ami elsősorban a Dunántúlt és az északi vármegyéket áztathatja becsülettel. A met.hu előrejelzése szerint estére a megerősödő szél hirtelen terelheti össze ismét a felhőket, és kiadós záport, zivatart szabadíthat Zala, Vas és Győr-Moson-Sopron vármegyékre. Szombatra pedig marad az esős, szomorkás időjárás. A pénteki 29-35 fok már a múlté lesz, szombaton pár fokot visszaesnek a maximumok. Esőzés, heves szél elsősorban az ország déli harmadában lesz jellemző
Mitől alakulnak ki a félelmetes gombafelhők? A nagy, gomba alakú felhők – vagyis a gomolyfelhők – a felszín felmelegedésének köszönhetők: a talaj fölött a levegő feláramlik, emelkedés közben lehűl, és amikor eléri a kondenzációs szintet, a benne lévő pára felhőcseppekké alakul. A felfelé törő légoszlop tetején a felhő kitüremkedik, ezért lesz karfiol- vagy gombaformájú. Minél erősebb a feláramlás, annál nagyobbra nőhet, és kedvező körülmények között akár hatalmas zivatarfelhővé is fejlődhet.
A HungaroMET előrejelzése: