promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
5 vármegye megmenekül a hőségtől - Lemodellezték, ekkor érkezik az elsöprő országos eső

5 vármegye megmenekül a hőségtől - Lemodellezték, ekkor érkezik az elsöprő országos eső

Borítókép:  Profimedia (illusztráció)
Időjárás
Kategória fejléc
Promotions

Meg van a pontos napja az esőnek, igazi özönvízre készülhetünk.

Továbbra is kitartanak az országosan tűrhető időjárási körülmények a hőség tekintetében. Sajnos a szárazság, az aszály változatlan immár hosszú hetek óta, ám a múlt héten csütörtökön tetőző hőség óta némileg finomodtak a maximális hőmérsékleti értékek. A mai csúcsok 29 és 35 Celsius fok között ingadoztak, tájegységtől és felhőzettől függően. a Higanyszálak a délnyugati és a délkeleti országrészben kúsztak a legmagasabbra. Magyarország legtöbb területén 32-33 fokig mértek értékeket. A kellemesen hűs reggel után szinte teljesen felhőmentes volt a mai nap.

Csupán a szél erősödött meg helyenként, ám ez a fajta légmozgás nem sokat segít a hőérzetünkön, továbbá csak hamarabb vezethet a szervezett gyors kiszáradásához. Előrejelzések szerint a szél a hét közepére eltűnik, ám a helyén nem marad más, csak perzselő forróság. A várakozások arról szólnak egyelőre, hogy a kedden, szerdán és csütörtökön eseménymentes, forró napjaink lesznek. Az e heti hőhullám várhatóan pénteken fog tetőzni, ha nem lesz szerencsénk, akár 40 fok körüli értékekkel. 

Ám előfordulhat, hogy a pénteki csúcsforróság után ünnepelhetünk.

Szinte biztosan viharokra számíthatunk, ugyanis egy észak felől lehúzódó hidegfront fogja megcirógatni a Kárpár-medencét. Azonban a hétvégi még csak egyfajta előjátéka lesz a változásnak. Ugyanis az Időkép szakértői és mesterséges intelligencia alapú információja szerint akár országos, több napon keresztüli esőzésre, igazi özönvízre is számíthatunk a következő héttel. Ez végre megszüntethetné a május óta tartó és egyre súlyosabb aszályhelyzetet. 

A lehűlés jövőheti ígérete ezzel együtt még nagyon távoli. jelenleg csupán öt vármegyére nem aktuális a hőségriasztás: Nógrád-, Heves-, Borsod-Abaúj-Zemplén-, Szabolcs-Szatmár-Bereg-, és Hajdú-Bihar lakóinak nem kell aggódniuk a forró időjárás miatt. Igaz, az ottaniak sem fázhatnak természetesen. 

Holnap reggel 20 fok körüli minimummal indul a nap, aztán szintén 32-35 fok között fog tetőzi a maximum. Esőre, bárminemű csapadékra nincs esély kósza záporok, zivatarok formájában sem. Mindeközben pedig érdemes elolvasni érdekes színes cikkünket, ugyanis a világ egyik legforróbb országában havazás borzolja a kedélyeket. RÉSZLETEK ITT!

A HungaroMET szakértői előrejelzése: