Váratlan riasztást adtak ki Magyarország területére, itt számíthatunk ma heves zivatarokra

A hét közepéig lassú melegedés jön, majd beszakad a hőmérséklet ismét.
A vasárnap délutáni gyenge hidegfront csak a keleti tájakat érintette, ám jelentős csapadék itt sem esett, ami főleg az alföldi térség szempontjából rossz hír, hiszen itt napról napra romlik az aszályhelyzet.
A hét első napja az ország túlnyomó részén gomolyfelhős időjárást eredményezett, 20 fok körüli csúcshőmérséklettel, kivéve az északi tájakat, itt néhány fokkal hűvösebb és helyenként csapadékos az idő.

A Puskás Akadémia meccsén olyat szúrtak ki a lelátón, hogy azonnal elindult a találgatás
Olvass tovább...
A riasztást is kiadták
Ugyan fronthatás ma nem várható, két vármegyére is kiadta a sárga riasztást a Hungaromet, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében zivatarra is lehet számítani a nap folyamán.
Keddtől aztán már szinte sehol nem fordulhat elő csapadék, a nappali felmelegedés pedig fokozatosan, néhány fokkal erősödni kezd. A hajnalok ugyanakkor továbbra is hidegek lesznek, a hegyvidékeken fagypont alá is süllyedhet a hőmérséklet.

Ezért alkalmatlan Dobrev Klára, hogy felhúzza a DK-t? Szakértő mondta ki a kendőzetlen igazságot
Olvass tovább...
Front töri le a melegedést
Csütörtökig hasonló időjárásra készülhetünk, a legfrissebb előrejelzések szerint azonban a fokozatos melegedést egy front veti vissza. Délen ugyan még sokat süthet a nap, ám egy észak felől érkező frontális felhőzet főleg a déli és keleti országrészben többfelé okozhat esőt, záport, zivatart.
Estére aztán kiderül az ég, a délnyugati, majd később az északi szél többfelé élénk, erős marad. A front mögött jelentősen visszaesik a hőmérséklet, pénteken már ismét 20 fok alatti maximumok várhatók, a hajnali gyenge fagyok pedig továbbra sem szűnnek meg.
A hosszabb távú előrejelzés alapján egész májusban hasonló időjárásra számíthatunk, így a nyárra egy darabig még biztosan várnunk kell, mint ahogy jelentősebb eső sem körvonalazódik a prognózisban.
