
Nagyobb csapadék hullhat le szombaton, ebben az országrészben, fontos erről tudnod - részletes időjárás-előrejelzés
Olvass tovább...
Már azt is tudjuk, meddig kellhet az esernyő és esőkabát, de ennek senki sem fog örülni.
Ahogyan azt már a reggeli időjárás előrejelzésünkben előre megjósoltuk, az ország keleti részét jelentősebb mennyiségű esőzés áztatja. Sőt, nem csak a keleti, dél-keleti végek kaptak és fognak kapni a csapadékból. Ugyanis kissé váratlanul az ország középső harmadát is érinti az esőzés. A főváros környékén csak szórványosabban, de elsős sorban a Duna-Tisza közét kapta el a szomorkásabb időjárás. Délutánra már sehol sem maradt napsütéses terület Magyarországon, bár ebéd előtt alighanem még sokan kirakták a friss levegőre a ruháikat a röpke napsugárzás örömére.
Olvass tovább...
Pedig az előjelek remek időt is jósolhattak volna még mára, ugyanis tegnap este/éjszaka a szerencsés és felszerelt megfigyelők a sarki fényt is megörökítették az északi horizonton, különleges színjátékot bemutatva. A jelek szerint azonban a G2-es erősségű geomágneses vihar már nem fog elég erősnek mutatkozni mára ahhoz, hogy még látszódjon is. A felhős időjárás nem holmi múlandó folyamat lesz hazánk egén.
A várakozás szerint minden bizonnyal akár csütörtökig is eltarthatnak az esős napjaink. Mindez persze nem lenne rossz hír sem a hobbikertészek, sem a hazai mezőgazdaság számára. A problémát inkább az elmúlt években már megszokott saras eső jelenti.
Olvass tovább...
Ilyenkor az európai felhőrendszert a szaharai por szennyezi be. Az afrikai, sivatagi eredetű homok a magasabb légrétegekbe jut, és még hazánkban is képes bosszúságot okozni. Az előrejelzés azt mutatja, hogy már ma kicsapódhat a kültéri felületeken a sáros csapadék, de vasárnaptól válhat igazán intenzívvé a szennyeződés.
A HungaroMet friss előrejelzése sem kecsegtet több jóval: