promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Magyarország a jéghideg légtömeghatár fagyos oldalán van, -20 fok is lehet a legzordabb órákban

Magyarország a jéghideg légtömeghatár fagyos oldalán van, -20 fok is lehet a legzordabb órákban

Borítókép:  Profimedia / illusztráció
Időjárás
Kategória fejléc

Ekkor érhet véget a zimankó, a következő reggeleken nagyon erős fagyokra kell számítanunk.

Néhány hete még a túl korán érkezett tavaszra csodálkozhattunk rá, majd napsütéses anticiklon alakította időjárásunkat, most pedig egy rövid, „frontváltós”, csapadékos periódus után ismét a napsütésé lesz a főszerep, ám már sokkal hidegebb léghullámokkal, ami csípős fagyokat okoz az elkövetkezendőkben.

Az igazi hidegek pedig még csak most jönnek, egyre több helyen szakadozik fel a felhőzet vasárnap délutántól, hétfő hajnalban pedig már csak a dunántúli régiókban lesznek erősen felhős területek. Itt még „csak” -5, -6 fokig csökken éjszaka a hőmérséklet, míg északon akár már -10, -15 fok is lehet.

Hétfőn a Dunántúl nyugati részeit leszámítva már mindenhol szikrázó napsütésre számíthatunk, ám a nappali maximumok csupán 0 és 3 fok között alakulnak. Estétől ismét gyors zuhanásba kezd a hőmérséklet, északon akár -17, a fagyzugos területeken -20 fok is lehet, keleten -10 körüli minimumokra készülhetünk, ezúttal is nyugatabbra lesz enyhébb a hajnal.

Szerdától a nappali felmelegedés 1-2 fokkal erősödik, de az éjszakák továbbra is hasonlóan hidegek lesznek, csütörtökön engedhet némileg a fagy, ám a hegyvidéki területeken még ekkor is bőven -10 fok alatt lesznek a minimumok.

Lassan vonul kelet felé a jeges légtömeg

Enyhülést február utolsó napjai hozhatnak, a hosszú távú előrejelzés szerint ekkor ismét +10 fok fölé emelkedhet a nappali hőmérséklet, és az éjszakák sem lesznek már ennyire hidegek. Ekkor ismét jöhet némi csapadék, ám ennek mértéke még bizonytalan.

A mostani hideg éles légtömeghatáron rajzolódik ki a Hungaromet térképes előrejelzése alapján, ami jelenleg Közép-Európában okoz erőteljes fagyokat, tőlünk nyugatabbra, nem messze az országhatártól azonban már jóval enyhébb az időjárás, ezért is lehet, hogy a Dunántúlon nem lesznek annyira erősek a fagyok a következő napokban, míg északon jóval hidegebb várható. Ez a légtömeg lassan vonul majd kelet felé, az anomália-térképen is látszik, hogy a következő hetekben már melegedés indulhat.