Feltárult a magyar zászló titka, valójában ezért van benne zöld szín
Olvass tovább...
A világ másik felén, egy eldugott szigeten áll egy magyar zászló.
Szó szerint a semmi közepén áll egy magyar zászló az Amerikai Egyesült Államok és Kanada határán, de ebben a történetben nem is az a furcsa, hogy egy magyar zászló lobog egy eldugott kis szigeten, hanem az, hogy miért.
Rendkívüli okból került ugyanis oda; a történet háttere a szigeten egykor élt férfivel kezdődik, akinek volt egy kis háza. A szigetecske viszont annyira kicsi volt, hogy semmi mást nem tudott volna köré tenni, de egy veteményesre vágyott, ezért épített egy 10 méter hosszú hidat, hogy elérje vele a másik kis szigetet, ami már a másik országhoz tartozott.
Mivel nem akart folyton csónakba ülni miatta, ezt találta jobb megoldásnak. Ez az apró híd sokáig a világ legrövidebb nemzetközi hídja címet viselte.
Olvass tovább...
A két sziget a Szent Lőrinc folyón található, és miután az itt élő vállalkozó férfi megépítette a hidat, óriási médianyilvánosságot kapott. Ekkor döntött valamiért úgy, hogy zászlókat fog felhúzni a szigeten. 1967-ben módosították a határt, akkor már mindkét sziget Kanadához tartozott. Mind az ingatlannak, mind a teleknek később új tulajdonosa lett, aki megtartotta a zászlókat is; mi több, ki is egészítette.
Ekkor került oda a magyar zászló is, mégpedig azért, mert az ingatlant megvásároló Donald Rickerd-nek a felesége, Julie Rékai Rickerd magyar származású.
Julie Rékai Dickerd felmenői egyébként a kanadai társasági élet legkiválóbbjai közé tartoznak. Julie édesanyja Rékai Kati volt, aki 1921. október 20-án, Desider Katalin néven látta meg a napvilágot Budapesten.
Férjével, dr. Rékai Jánossal 1948-ban hagyták el a kommunista bábállammá átalakult Magyarországot. Először Párizsba mentek, majd onnan Kanadába emigráltak. Rékai Katalin szakmáját tekintve újságíró volt, emellett ő volt a Kanadai Írószövetség külügyeinek vezetője is, és így nagyon sokat tett a kanadai irodalom nemzetközi megismertetéséért.