Érkezik a Robotzsaru folytatása: közel 40 év után visszatér a legenda, de nem úgy, ahogy gondoltuk

Robbanásszerű hír rázta meg a film- és sorozatrajongók világát: az Amazon hivatalosan is zöld lámpát adott a kultikus Robotzsaru (RoboCop) sci-fi franchise legújabb, élőszereplős tévésorozatának. Miután az Amazon felvásárolta a jogokat birtokló MGM Studios-t, csak idő kérdése volt, mikor élesztik újjá a popkultúra egyik legmeghatározóbb acélhősét.
A Prime Video streaming platformra érkező, 8 epizódosra tervezett első évad mögött ráadásul olyan hollywoodi nehézsúlyú alkotók állnak, mint a horrorszériáival híressé vált James Wan és az eredeti, 1987-es mozifilm forgatókönyvírói.
Visszatérés a gyökerekhez: Ismert alapok, modern köntösben
Paul Verhoeven 1987-es mesterműve annak idején nemcsak a brutális akciójeleneteivel, hanem a vállalati kapzsiság, az emberi identitás és a technológiai fejlődés szatírájával írta be magát a filmtörténelembe. Az évtizedek során két mozifilmes folytatást, egy 2014-es remake-et, négy tévésorozatot és számtalan video játékot megélt széria most végre visszatér a tévéképernyőkre.
A készülő sorozat története hű marad a klasszikus formulához, de a mai kor fenyegetéseire szabva:
-
Egy gátlástalan, óriási technológiai konszern ráveszi a város vezetését, hogy egy brutális erejű robotot állítsanak szolgálatba a rendőrségnél.
-
A gépi testbe egy szolgálatteljesítés közben tragikusan elesett, köztiszteletben álló rendőrtiszt tudatát ültetik be.
-
Az igazi konfliktust a fémváz mögött rejtőző emberi lélek, az elnyomott emlékek és a profitéhes giga Vállalat manipulatív szándékai szolgáltatják majd.

Hat év után új filmmel tér vissza Hollywood egyik legnagyobb sztárja
Olvass tovább...
Sztárparádé a kulisszák mögött: A műfaj mesterei egyesítik erőiket
A produkció minőségére a stáblista jelent garanciát. A sorozat írója, showrunnere és egyik vezető producere az a Peter Ocko, aki korábban olyan sikerprodukciókon bizonyított, mint a Sherlock és Watson (Elementary) vagy a Fekete vitorlák (Black Sails).
A projekt felett ráadásul bábáskodik a modern hollywoodi filmgyártás egyik legsikeresebb direktora, James Wan (Fűrész, Démonok között, Aquaman), aki vezető producerként vesz részt a munkálatokban. Ami pedig a leginkább megnyugtató a fanatikus rajongók számára: az 1987-es eredeti film írói, Edward Neumeier és Michael Miner is csatlakoztak a vezető produceri csapathoz.

A világ legszebb színésznője Budapest után Középföldre költözik, végre érkezik az új Gyűrűk Ura mozi
Olvass tovább...
„A kérdések mára még aktuálisabbá váltak” – Személyes vallomással jelentkezett James Wan
A bejelentés kapcsán James Wan nem rejtette véka alá a lelkesedését, kiemelve, hogy a Robotzsaru világa ma, a mesterséges intelligencia és a technológiai cégek korában sokkal égetőbb kérdéseket feszeget, mint valaha.
„Mindig is hatalmas rajongója voltam a Robotzsarunak, ezért valóra vált álom számomra, hogy segíthetek elhozni ezt a világot a televízió képernyőjére. Amit Paul Verhoeven 1987-ben megalkotott, évtizedekkel megelőzte a korát, és az általa felvetett kérdések – a technológiáról, az identitásról és arról, hogy a vállalatok valójában kiknek az érdekeit szolgálják – mára még aktuálisabbá váltak” – nyilatkozta Wan.
A producer hozzátette, hogy a csapattal közösen gőzerővel dolgoznak azon, hogy megőrizzék az eredeti mű ikonikus stílusát és szellemiségét, de mindezt egy olyan modern, saját identitással rendelkező formában tálalják, amely a világ minden táján elvarázsolja majd a régi és az új generációk nézőit egyaránt. A forgatási munkálatok és a premier pontos dátuma még várat magára, de az már biztos: Detroit utcáira hamarosan visszatér a rend!
