
Hihetetlen dolgot tettek Magyar Péterrel Japánban, erre senki sem gondolt volna, mégis megtörtént
Olvass tovább...


Ezek a celebek vannak bajban Magyarországon.
Egyre nagyobb sebességgel terjed a közösségi médiában egy olyan digitális plakát, amely nyíltan bojkottra szólít fel egy tucatnyi jól ismert magyar közszereplő ellen.
A felhívás készítői radikális lépésre buzdítják az elégedetlen szavazókat és nézőket: nemcsak a tévéműsorok elutasítását, hanem a hirdetett termékek bojkottját is célul tűzték ki.
A jelszó egyértelmű: "amit reklámoznak, ne vegyük meg, ahol szerepelnek, ne nézzük!" A mozgalom arra apellál, hogy a piac mindig reagál, így a nézők és fogyasztók kezében van a hatalom.

Olvass tovább...
A digitális plakát nem csak általánosságokban beszél, hanem egy konkrét, ám a leírás szerint még csak kezdeti névsort is közöl. A listán szereplő nevek között megtalálhatóak olyan megosztó celebek, mint Tóth Gabi, Hajdú Péter, Kulcsár Edina és G.w.M., de Schobert Norbi és fia, az ifjabb Schobert Norbi is célkeresztbe került.
A felhívás kiterjed a Gáspár családra is (Gáspár Győző, Evelin és Bea), valamint olyan énekesekre és zenészekre, mint Radics Gigi, Curtis és a Kis Grófó.
A lista politikai színezetét tovább erősíti, hogy olyan nevek is felbukkannak, mint Rákay Philip, de szerepel rajta Dér Heni, Muri Enikő és Szabó Zsófi is.

Olvass tovább...
A bojkottfelhívás legélesebb része a plakát alján található, ahol a szerzők kemény morális és anyagi vádakat fogalmaznak meg.
Az elégedetlen kommentelők szerint ezek az emberek "a mi közpénzünkből akarnak minket elárulni", és felháborítónak tartják, hogy a lakosság pénzét "ellenünk fordították".
A mozgalom egyértelmű célja, hogy véget vessen ennek a jelenségnek, és a fogyasztói erő fitogtatásával kényszerítsen ki változást a média és a celebvilág működésében.
Azt még korai megmondani, hogy egy ilyen típusú felhívás valóban képes-e érdemi gazdasági vagy nézettségi változást elérni, de a képet kísérő lájkok és megosztások száma (bár jelenleg még viszonylag alacsony) jól mutatja, hogy a téma érdekli a közélet iránt fogékony magyar netezőket.