Három napig kómában volt Forgács Gábor
Olvass tovább...
Meghalt Forgács Gábor, a gyászhírt lánya jelentette be. A színész-humorista 77 évet élt.
Meghalt Forgács Gábor. A színész, humorista, szinkronszínész hétfőn hunyt el, a hírt lánya, Győri-Forgács Beáta osztotta meg Facebook-oldalán.
„Hosszú, méltósággal, megingathatatlan hittel és humorral viselt betegség után ma reggel elhunyt apukám, Forgács Gábor. Temetéséről a későbbiekben adunk hírt.”
– írja a bejegyzésében.
Forgács Gábort még 2020-ban diagnosztizálták prosztatarákkal, azóta több műtéten is átesett. Az egyik operációt követően koronavírussal is megfertőződött, ami tovább rontotta állapotát.
Csakúgy, mint Reviczky Gábornál, Forgács Gábornál szintén áttétek alakultak ki, mire észlelték a betegséget. A rák és a terápia miatt a színész-humorista 61 kilóra fogyott, egy időre a hangját is elvesztette. Idén márciusban azonban úgy tűnt új erőre kapott, a TV2-n arról beszélt, túl van a tortúrán – emlékeztet a 168.hu.
„az orvosi segítségen kívül [annak köszönhetem, hogy legyőztem a rákot], hogy én folyamatosan elvicceltem a dolgot. Én nem voltam hajlandó komolyan venni ezt az egészet. Néha úgy kellett rávezetni, hogy talán most ne ezzel foglalkozzak, hogy itt hülyéskedek. Elég sokat hülyéskedtem. Persze voltak nagyon kínos pillanataim, amikor rettenetes fájdalmaim voltak, rengetegszer operáltak.”
– mondta tavasszal. Ezt követően nem beszélt az állapotáról a nagy nyilvánosság előtt.
Olvass tovább...
Forgács Gábort különösen a színházi szerepei, szinkronhangjai és komikusi munkássága tette népszerűvé. 1947. december 30-án született Budapesten, és hosszú pályafutása során számos színházi és televíziós produkcióban szerepelt. Nyolcéves korától volt a jódlizás a hobbija, ennek kapcsán kollégái beszélték rá, hogy induljon az 1972-es Ki mit tud?-on. A Magyar Televízió vetélkedőjében egy jódliszámmal tűnt fel.
Szinkronszínészi munkássága talán a legismertebb. Karakteres, jól felismerhető hangja révén a magyar közönség számára sok népszerű film- és sorozatszereplő hangját kölcsönözte.
Szatirikus stílusa és jellegzetes előadásmódja révén számos kabaréesten, televíziós show-ban is szerepelt, ahol a közéletre reflektáló, humoros megjegyzéseivel vált ismertté. 1997-ben a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkeresztet is átvehette.