promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Belföldi hírek

„A nagymamánkat halva hozták haza” - A hatvani kórházban még élt, de mire hazaszállították, meghalt az idős nő


„A nagymamánkat halva hozták haza” - A hatvani kórházban még élt, de mire hazaszállították, meghalt az idős nő
Borítókép:  Depositphotos (illusztráció)

A család feljelentést tett, nem tudják, hogyan történhetett meg ilyesmi.

Július 31-én a családi otthonban hirtelen rosszul lett egy 80 éves, 3 esztendeje fekvőbeteg, Alzheimer-kórral és demenciával küzdő nő, aki egy alvadt vércsomót köpött ki. Azonnal mentőt hívtak hozzá, elszállították a hatvani Albert Schweitzer Kórházba, ahol a hozzátartozók szerint nem igazán foglalkoztak érdemben a vérzéssel. Az intézményből először haza akarták küldeni, majd 12 órányi várakozás után bent tartották, másnap kora délután pedig elengedték, miután egyszerű húgyúti fertőzést állapítottak meg nála. A betegszállító ülve, leszíjazva vitte haza a nagymamát, aki az indulásnál még magánál volt, de mire hazaértek, már meghalt.

Tulajdonképpen mi is hazahozhattuk volna így személyautóval. Majd amikor a betegszállítók szólongatták, hogy megérkeztünk, láttuk, hogy valami nincs rendben vele. Én a kocsi oldalához rohantam, s láttam, hogy orrán, száján folyik az alvadt vér. Nem is értettem, mi történik. Amikor kinyitották a betegszállító ajtaját, láttuk, hogy a nagymamánk nem reagál. Néhány másodperc múlva kiderült, hogy már nem él. A nagymamánkat halva hozták haza

számolt be a megrázó esetről az áldozat unokája.

A család próbált segíteni a nagymamán, miután a betegszállítók azt közölték velük, hogy ők nem tudnak újraéleszteni. 18 perc múlva kiérkeztek a mentők, de már csak a halál beálltát tudták megállapítani. Az egyik betegszállító elmondta, hogy út közben még beszélgettek az idős nővel, ezért nem érti, hogy történhetett ilyesmi.

Hogy lehet egy ilyen állapotban valakit hazaengedni? Hogyan lehet, hogy a vérképből és a röntgenből nem láttak semmit? Hogyan lehet ülve szállítani egy három éve fekvőbeteget? Hogyan lehet, hogy halva érkezik meg a nagymamánk a betegszállítóval?

– tette fel a kérdéseket a gyászoló család, majd ügyvédet fogadtak és feljelentést tettek.

Ebben a videóban mindenki megtudhatja, hogyan kell újraéleszteni valakit – érdemes megtekinteni, szó szerint életeket menthet:

 

Ez a cikk is érdekelhet: