
1 kilométeres piramis Budapest közepén, a fejüket fogják a turisták, már megmutatták a képet, olyan felvétel jött tervekről, amelyen csodálkozni fogsz
Olvass tovább...


Még senki nem lőtt ki ilyen iszonyatot, mintha egy rémálomból szabadult volna a fenevad.
Talán még senki nem lőtt Magyarországon olyan iszonyatot, mint amilyet tavaly nyáron ejtettek el hazai vadászok Bács-Kiskun vármegyében. A dél-alföldi szakemberek egy különös, hófehér toportyánt, vagyis aranysakált lőttek ki. A szokatlan megjelenésű ragadozót állítólag addigra már többen is észlelték, de csak egy nagyon különleges módszerrel sikerült elkapniuk.

Olvass tovább...
Egy hőkamerával ellátott drón segítségével csípték nyakon az egyébként roppant bátor és ravasz ragadozót. A vadászok ráadásul igazából nem is a hófehér aranysakálra vagy valamelyik fajtársára utaztak, hanem csak szimpla őzgida-felderítésben voltak az Illancs-bácskai vadgazdálkodási területen. Azonban a készülék segítségével hamar kiszúrták a gabonatáblában hófehéren világító rémséget. A lény fantáziáját pedig még izgatta is a finoman zümmögő drón.
Az állatot végül nem akkor lőtték ki a vadászok, hanem csak idén húsvétkor egy másik, hagyományos színezetű egyeddel karöltve. Az észlelést a korábbi hónapokban más megfigyelők is igazolták, ám sosem sikerült az illetékeseknek a nyomára akadnia a ritkaság számba menő fenevadnak. Ám egy kitartó vadász munkáját siker koronázta: mintegy 120 méterről adta le a lövést, amely végül helyben marasztalta az állatot.

Olvass tovább...
A szakértők szerint nem új fajról van szó, hanem az aranysakál egy ritka, világos színváltozatáról. Ez a ragadozó a 20. század közepén szinte eltűnt Magyarországról, ám az elmúlt évtizedekben látványosan visszatért, és ma már egyre több helyen jelen van. Kiváló alkalmazkodóképessége és opportunista életmódja miatt gyorsan terjed, gyakran lakott területek közelében is.
Az aranysakál alapvetően kerüli az embert, ugyanakkor kisebb háziállatokra veszélyt jelenthet, és ritkán agresszív viselkedést is mutathat. Az elmúlt években egyre több beszámoló születik támadásokról. Pár éve Somogy vármegyében egy tyúkjait védő nő került bajba, míg tavalyelőtt egy fővárosi öreg pulit harapott meg egy dühöngő aranysakál a II. kerületben.