A Szőlő utcai-ügyről brutális dolgot mondott a szakértő, ez egy hatalmas fordulat

Meddig ér vajon az ügy hatása?
Közelednek a választások
A választások közeledtével a politikai élet is egyre magasabb fokú aktivitást mutat, már most olyan intenzív kampányolás folyik, mintha legalábbis a jövő éten lennének a választások.
A magyar közéletet persze eleve elég nehéz azzal vádolni, hogy ne lenne a végletekig átpolitizálva, ilyenkor azonban hatványozottan igen ez az állítás.
Az ellenzék és a kormány közti törésvonal legújabb a Szőlő utcai javítóintézet kapcsán élesedett ki: a napokban napvilágot látott egy videófelvétel, amin az intézet vezetője meglehetősen durva módszerekkel igyekezett fegyelmezni az egyik bentlakót.

Elképesztő szabályt hozott be Pintér Sándor az alkalmazottaira, elmondta az okát is a rendkívüli intézkedésnek
Olvass tovább...
Török Gábor elemezte a helyzetet
Az ügy kapcsán kialakult belpolitikai helyzetet Török Gábor szakértő elemezte a 24.hu keretein belül futó podcast műsorában.
Mint mondta, elemzői szemmel nézve ő azt figyeli, hogy a karácsonyi időszakban vajon "mi kerül be a fa alá" politikai szempontból, innen nézve pedig az ügy meglehetősen káros lehet a Fidesz számára.

Megmutatták mit rejt az új orosz szupermarket hűtője, páratlan termék érkezett, egyre nagyobb a tömeg
Olvass tovább...
A szakértő véleménye
Török Gábor elmondta, hogy a mostani botrány kirobbanásáig úgy tűnt, hogy a karácsonyi időszak kiemelt témája politika szempontból lehetett volna akár a Tisza Párt vélt adóemelési programja, Orbán Viktor külpolitikai útjai de akár a kormányzás milyensége is, ezzel szemben most leginkább a Szőlő utcáról esik szó.
Az ügy ráadásul már korábban is szem előtt volt ez immár a sokadik fejezete, a Tisza Párt pedig némileg sikeresen vette át a kezdeményezést az ügyben - az utóbbi időszakban ez nem volt jellemző a Tiszára.
Török Gábor szerint ez mindenképp fordulatot jelent az ügyben, még akkor is, ha a Fidesz megpróbálja átkeretezni az ügye a "Szőlő utca valójában egy börtön"-narratívával - a szakértő szerint a magyar társadalom még mindig nagyon érzékeny a gyerekvédelem kérdésében, és kikerültek olyan információk is, amiket még ebben az esetben sem tartanak sokan elfogadható módszereknek.
Török Gábor a jelenlegi helyzetről, a Szőlő utcai ügy az utolsó 3-4 perc:
