
Vatikánban egyetlen rendkívüli mondatot írtak Magyarországról, példátlan a szöveg
Olvass tovább...
Váratlan fordulat lenne, de láttunk már fideszest átállni a Tiszához.
Egyre közelednek a 2026-os országgyűlési választások, ennek következményként pedig egyre magasabb fokon pörög a hazai politikai élet. A két nagy versenyző, a Fidesz és a Tisza is már hivatalosan is kampányüzzemódban van, gyakorlatilag pedig Magyar Péter színrelépése óta kampányidőszakban vagyunk.
A helyzet természetesen a politikai elemzők figyelmét sem kerülte el - lássuk be, mostanában akad elemezni való szituáció.
Olvass tovább...
Az ÖT munkatársa, Ceglédi Zoltán most egy igen érdekes elmélettel áll elő, aminek nyilvánvalóan köze lehet ahhoz is, hogy a Tisza Párt azért még mindig erősen egyszemélyes politikai formáció, márpedig lássuk be, hogy egy esetleg Tisza-győzelem esetén nem vezeti Magyar Péter az országot.
A politológus szerint a magyar politikai szereplők leképezhetőek egyfajta "csúszkán", aminek egyik pontja Orbán Viktor a másik pedig Magyar Péter, a hazai politikusok ezen a skálán helyezkednek el.
Ceglédi szerint Magyar Péter programja, az "Út a börtönbe" nyilvánvalóan nem vonatkozhat minden fideszes politikusra - a szakértő szerint eleve némileg problémás egy jogállamban azzal kampányolni, hogy első intézkedésként börtönbe zárja a volt miniszterelnököt, de a gondolatmenetet folytatva, biztosan lennének még prominens politikusok, akikre ez a sors vár.
Olvass tovább...
Ceglédi Zoltán úgy fogalmazott, hogy Orbán Viktor mellett például még Rogán Antalról képzelhető el, hogy áldozatul esne a tiszás bosszúhadjáratnak, utána pedig nagyjából Lázár János következne, de ő már lehet hogy megúszná felfüggesztettel.
A csúszkán tovább haladva viszont jönnek az olyan politikusok, akik nem "ennyire" fideszesek és már akár az is elképzelhető, hogy esetleg a Tisza-kormány tagjai is lehetnének - ezen a ponton pedig Navracsics Tibort hozta fel.
Navracsics szerinte egy kicsit mindig is "kiszólt" a kormánypárti narratívából, úgymond meg van neki engedve a kormánykritika, ráadásul még az ellenzéki sajtó sem olyan kemény vele, a vele készített interjúkban többször is barátságosabb hangnemet ütnek meg, Ceglédi ebből következtet arra, hogy akár még szerepet is vállalhatnak egy esetleges kormányváltás esetén is.
Ceglédi elemzése, a cikkben tárgyalt téma 3:00-tól: