promotions.hu
Keresés
Menü megnyitás
Döbbenetes videó a Pride és a szélsőjobbosok találkozásáról, ilyet még nem láttál

Döbbenetes videó a Pride és a szélsőjobbosok találkozásáról, ilyet még nem láttál

Borítókép:  Profimedia
Belföldi hírek
Kategória fejléc
Promotions

Sokan tartottak előzetesen zavargásoktól az idei Budapest Pride kapcsán, és a felvonulók és ellentüntetők találkozása nem is zajlott zökkenőmentesen.

Sok-sok előzetes huzavonát követően június 28-án mégis megtartották a Budapest Pride felvonulást, amely így jubileumot is ünnepelt, hiszen 30. alkalommal vonultak végig a fővároson az LMBTQ közösség tagjai.

És velük együtt rengeteg szimpatizáns, hiszen a friss információk szerint akár a 200 ezres létszámot is elérhette a parádézó tömeg. Annak ellenére, hogy Tuzson Bence igazságügyi miniszter már napokkal korábban közölte, hogy szabálysértést követ el, aki részt vesz rajta.

Orbán Viktor miniszterelnök később aztán megerősítette, hogy a rendőrség természetesen nem fogja feloszlatni a felvonulást, és szerencsére sikerült elkerülni a nagyobb atrocitásokat is. A leghatározottabb fellépést a Mi Hazánk és a szélsőjobbosként aposztrofált Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom ellentüntetői ígérték, akit a nyomaték kedvéért blokád alá vették a Szabadság hidat, így a Pride az Erzsébet hídon kelt át Budára.

A sajtó kevés figyelmet fordított arra, hogy a két szembenálló „erő” találkozott is egymással, ami nem várt és egészen megdöbbentő következménnyel járt. A cikk végén lévő TikTok-videón jól látszik, hogyan próbálja útját állni a tömegnek egy feltehetőleg a Hatvannégy Vármegyével szimpatizáló fiatalember, akit a tömeg le is nácizott.

Egy kisteherautóval állt le az út közepén, széttárt karokkal (valószínűleg a fegyvertelenségét is hangsúlyozva), és bár nem sokan törődtek vele, kedves gesztusként egy lány odament hozzá, és megölelte. A férfit kisvártatva a rendőrök kísérték ki a tömegből, ellenállást nem tanúsított.

A Hatvannégy Vármegye szombat délelőtt egyébként a Pride gyülekezőjén tartott rendezvényt, amely szintén atrocitások nélkül zajlott. Volt ugyan egy kis lökdösődés, a rendőrök azonban gyorsan közbeavatkoztak, így nem fajult el jobban a két tábor találkozása.

Itt a két fél meglepő találkozása: