
Ez a legkülönösebb 500 forintos, ha ilyened van, milliomosnak mondhatod magad
Olvass tovább...
Egy forintot sem fognak érni ezek a magyar bankók.
Nem szokatlan jelenség az, hogy az országok fizetőeszközei időről időre megújulnak. Nincs ez másképp a forinttal sem: időről időre vonnak ki a forgalomból bankjegyeket, amikkel egy ideig utána még lehet fizetni, utána pedig már csak beváltásra van lehetőség, majd a megadott határidő után semmit sem érnek ezek a bankók. Ismét ilyen fordulópont előtt áll a magyar fizetőeszköz, mutatjuk is, hogy milyen határidőkre kell figyelni, hogy elkerüljük az elértéktelenedést.
Olvass tovább...
Az ebbe a kategóriába eső fizetőeszközös listáját a Magyar Nemzeti Bank oldalán lehet megtekinteni, itt pedig feltüntetik azt is, hogy mi ezeknek a beváltási határideje. Most igen sok címlet esik ebbe a kategóriába:
Kétszáz-, ötszáz-, ezer-, kétezer-, ötezer-, tízezer- és húszezer forintos bankjegynél is kiadták a határidők listáját.
Olvass tovább...
A bankjegyek bevonási határnapját a Magyar Nemzeti Bank határozza meg, ami után már nem lehet vele fizetni, ám beváltásukra (az értéküknek megegyező, érvényes bankjegyre) a bankokban és a postákon három évig, míg az MNB fiókjaiban 20 évig van lehetőség. Kereskedelmi forgalomban igen kevésszer bukkannak fel ezek a pénzek, a kereskedők pedig (bár ők is beválthatnák ezeket) ezeket már nem fogadják el.
Leghamarabb az 1000 forintos beváltási határideje jön el, ez 2027. augusztus 31., ebből pedig kitalálhatjuk, hogy 2007. augusztus 31-én vonták ki őket a forgalomból. A következő a 200 forintos, melyet 2029. november 16-ig tudunk beváltani, ekkor jár le a 20 év.
Íme a többi bankjegy beváltási határideje:
Ha lekéssük a beváltási határidőt, akkor se csüggedjünk: néhány év elteltével elképzelhető, hogy a névrétékének a jóval többszöröséért tudjuk értékesíteni a rajtunk maradt bankjegyeket. A gyűjtőknek ezek a pénzek igazi kincsek, így elképzelhető, hogy éppen ebből jutunk majd hozzá egy csinos kis summához.
Forrás: zaol.hu