
Rettegnek a Balaton közeli városban, már az utcára is alig mernek kilépni
Olvass tovább...
Egyetlen fontos igazolvány kell csak, és bárki igényelheti a lehetőséget.
Hazánkban már hosszú évek óta működnek azok, az állami cégek által működtetett hulladékudvarok, ahol a lakosság bármilyen további következmény nélkül helyezhet el különböző méretű, összetételű és/vagy jellegű hulladékokat, amely a saját háztartásában keletkeznek. A bontási törmeléktől kezdve a használt ruhán át a levitézlett elektronikai eszközökig gyakorlatilag szinte bármi leadható ezeken a szeméttelepeken. Ezek már eddig is nagyrészt bekerültek az újrahasznosítási körforgásba, ám a jelek szerint most a MOHU új sebességi fokozatba kapcsol.
Olvass tovább...
Az Európai Unió szigorú követelményeket támaszt a tagjaival szemben a környezetvédelem érdekében. A célkitűzés szerint az újrahasznosítás arányának 2025-re el kell érnie a 65 százalékos aránymutatót, míg a menthetetlen, eltemetésre szánt szemét már csak az összes hulladékmennyiség 10 százaléka lehet. Ennek teljesítéséhez azonban nem lehet csak a MOHU-ra és a magyar államra hagyatkozni, ehhez a lakosság együttműködésére is szükség van a szolgáltatóval.
A saját honlapjukon közzé tett minapi hír szerint új, modern hulladékudvarokat létesítenek több hazai nagyvárosban is, valamint a régebbi telephelyeiket is fejlesztik, modernizálják. Új bázisok fognak nyílni Komáromban, Fóton, Veresegyházán, Karcagon és Tatán. Természetesen mind az új, mind a felújításra készülő hulladékudvarok szolgáltatásait ingyenesen lehet majd igénybe venni a jövőben is, csupán csak egy érvényes lakcímkártyát kell bemutatnunk.
Olvass tovább...
A MOHU várakozása szerint valószínűleg súlyos forint milliárdokat érintő beruházása az elkövetkezendőkben még hatékonyabbá fogja tenni a szelektív hulladék-feldolgozást, amely jelenleg az elvárt 65 helyett mindössze 30 százalékon áll. A vállalat elárulta, hogy országszerte már 83 új hulladékudvar várja a lakossági ügyfeleket, akik akár 40 különböző módon helyezhetik el ott a gondosan átválogatott szemetüket, ezzel téve még inkább sikeressé az megújult rendszert.
Érdekesség, de akárki meg is látogathatja akár ezt a telepet, akár bármelyik másikat az ország tetszőleges részén, ugyanis nincs semmilyen földrajzi kötelezettség a lakcímkártya tekintetében. Erre egyébként külön fel is hívja a figyelmet a MOHU, mert egyes új hulladékudvarok befogadóképessége eltérő lehet. Minderről a telephely üzemeltetőjének oldalán lehet tájékozódni.
Ugye nem felejtetted el, hogy jön az üvegvisszaváltók?