
Mindig a bolt előtt parkolt a luxusautó, ám egy nap elképesztő helyen találta a tulajdonosa, kreatív bosszút állt az üzletvezető
Olvass tovább...
Van-e árnyoldala a jelenleg kapható egyik legolcsóbb autónak?
Soka autóvásárló fél a piacra belépő új márkáktól a számtalan újra és újra felmerülő kérdés miatt. A vélemények összehasonlítása kiemelt fontosságú ilyen esetben, egy jó autóajánló pedig tartalmazza azt is, hogy egy adott márkában, ami bizonyos szinteken kiemelkedő, mi a negatívum. Ebben a cikkünkben egy új szereplőt veszünk górcső alá, az utakon egyre gyakrabban feltűnő MG-t.
Az MG ZS hibrid változata nagyszerűen ötvözi a tágas belteret, alacsony vételárat és hosszú, 7 év/80 000 mérföldes garanciát. A felszereltségéről pedig csak néhány ízelítő: 10,1″ érintőképernyő, 360°-os kamera, holttérfigyelő, MG Pilot és még sok más egyéb kényelmet segítő funkció megtalálható benne.
Az autó egyik legnagyobb előnye a térkínálat: a hátsó sorban két felnőtt kényelmesen elfér, a csomagtér 448 liter, és az ülések lehajtásával akár 1 375 liter térfogat érhető el, ennél nagyobb helykínálat ebben az árkategóriában ritka. Emellett modern infotainment rendszer jár az alapfelszereltséghez, beleértve az Apple CarPlay/Android Auto és automata tempomatot, ami ebben a szegmensben kiemelkedő.
Olvass tovább...
Ugyanakkor a motorizálás korlátozott: a 1,5‑literes szívómotor csupán 105 LE-t ad, zajos és gyengén gyorsul, míg az 1,0 literes turbós verzió valamivel élénkebb ugyan, de továbbra sem versenyez a mainstream konkurenciával hasonló teljesítmény és finom működés terén. Az anyagminőség elmarad a megszokott normáktól: kemény műanyagok dominálnak a belső térben, a infotainment rendszer gyakran akadozó, laggoló, ennek ellenére a menet özben folyamatosan frissülő 10,1″-os kijelző csomag része.
Olvass tovább...
Reddit-felhasználók több helyen is jelezték motoros és elektronikás hibák előfordulását: rángatózás magas fordulaton, szoftveres frissítések után is fennálló problémák, ablak- és ajtózár-problémák, emellett a gyenge korrózióvédelem miatti rozsdásodás már az első műszakis vizsgálatok során is jelentkezhet. Egyes beszámolók szerint az alkatrész utánpótlás Európában elmaradott, az import kínai modellalkatrészek gyakran hiánycikkek, a szervizelés várakozási ideje hosszú lehet.
Összességében az MG ZS egy kedvező vétel lehet azok számára, akik belépő szintű SUV-ot keresnek modern felszereltséggel és minimális beruházással. A térkínálat és garancia miatt családbarát választás lehet, viszont a teljesítmény, anyagminőség és hosszú távú megbízhatóság terén komoly kompromisszumokkal járhat a Magyarországon körülbelül 7 millió forintos áron beszerezhető autó, ráadásul újonnan.
Forrás: mgmotor.hu