Ilyen még nem történt Guardiolával
Borítókép:  PAUL ELLIS / AFP

Pep Guardiola csapatainál a labdabirtoklás a legfőbb eszköz a győzelemhez. Most a Manchester City Wolves elleni mérkőzésén valami megtört.

Több szempontból is érdekes mérkőzést hozott a Wolves–Manchester City Premier League-mérkőzés. A Pep Guardiola irányította manchesteri együttestől a 12. percben kiállították Edersont, de így is vezetett 2-0-ra a Wolves otthonában, végül 3-2-re kikapott. A csapat angol támadója, Raheem Sterling kihagyott egy tizenegyest, ami videóbíró ítéletére megismételtettek, de Sterling azt is kihagyta.

Ami szintén figyelemre méltó, hogy a mérkőzés végén a labdairtoklás százalékos aránya 62-38 volt a Wolves javára. Márpedig amióta Guardiola topbajnokságban szereplő csapatot irányít, nem fordult elő, hogy az aktuális ellenfél 60 vagy annál több százalékban birtokolja a labdát. Igaz, mint azt fentebb jeleztük, a City nyolcvan percet emberhátrányban futballozott.

A vereség azt is jelenti, hogy a Manchester Citynek kisebb csodát kell tennie, hogy megvédje bajnoki címét.