Magyar Kupa: a másodosztály 10. helyezettje kiütötte a Ferencvárost! – videó
Borítókép:  fradi.hu

A Ferencváros 2-0-ra kikapott a másodosztályú Békéscsaba vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa nyolcadik fordulójának szerdai játéknapján, így búcsúzott a sorozattól.

A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett találkozón Szerhij Rebrov, a bajnoki címvédő fővárosiak vezetőedzője több kulcsjátékosának is pihenőt adott.

Az Európa-ligában is érdekelt Ferencváros Leandro kiállítása miatt a 1. perctől emberhátrányban játszott.

A Békéscsaba Tóth Dániel 39. percben szerzett góljával szerzett vezetést.

A folytatásban a zöld-fehéreknek megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre, de a viharsarkiak kapusa, a mindössze 18 éves Uram János minden próbálkozást hárított. Az NB II-ben 10. helyezett hazaiak a 94. percben egy újabb találattal eldöntötték a továbbjutást, kiejtve az NB I listavezetőjét.

A Ferencváros az előző idényben a negyeddöntőben búcsúzott a Magyar Kupától.

A Vác–Újpest és a Dorog–Debrecen találkozókat a pályák használhatatlansága miatt nem lehetett szerdán lejátszani, ezeket az összecsapásokat elhalasztották, akárcsak az Ózd–Kaposvár mérkőzést.

Eredmények:
Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért):

Békéscsaba–Ferencváros 2-0 (1-0)
WKW ETO FC Győr (NB II)–Mezőkövesd Zsóry FC 2-3 (1-1, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után
Dunaújváros (NB III)–BFC Siófok (NB II) 2-1 (1-0)
Szombathelyi Haladás (NB II)–Budafoki MTE (NB II) 2-1 (0-1)
Monor (NB III)–Budapest Honvéd 1-3 (0-1)
Pécsi MFC (NB III)–Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)
Szarvasi FC 1905 (megyei I.)–ZTE FC 0-2 (0-2)
Dabas-Gyón FC (NB III) – Puskás Akadémia FC  0-3 (0-2)
Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)–Paksi FC 0-4 (0-4)
Lipót Pékség SE (NB III)–Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (1-1) - hosszabbítás után
III. ker TVE (NB III)–Vasas FC (NB II) 2-1 (1-1) - hosszabbítás után

kedden játszották:
Szeged-Csanád Grosics (NB II) – MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
MTK Budapest (NB II)–Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után