Váratlan fordulat: olyan történt a TV-s nézettségi versenyben, amit nem fogsz elhinni
Borítókép:  Media1
Zene, Film & Kultúra

Még mindig az RTL Klub és a TV2 van az élen, de most mégsem ők állnak a heti nézettségi verseny középpontjában.

2021. negyedik hetében az RTL Híradó magabiztosan nyerte saját sávját a hét mindegyik napján és átlagosan 18,1%-os közönségarányt ért el a fő célcsoportban. A hírműsor a teljes lakosság körében is kiemelkedően teljesített: a kedd esti adás a hét legnézettebb műsora lett közel 900 ezer nézővel. Összeségében a teljes lakosságra vonatkozó nézettségi toplista első öt helyén az RTL Híradó adásai találhatóak.

A legfontosabb kereskedelmi célcsoportban továbbra is a Keresztanyu a legnézettebb műsor: a sorozat mind az öt epizódja nyerte a saját sávját, míg a Doktor Balatont ismét kevesebben követték.

Ugyanúgy szép számokat produkált A Tanár legújabb epizódja is, ami a saját sávjában 12,7 százalékos közönségarányt ért el, ezzel ebben az idősávban a legnézettebb műsor volt olyannyira, hogy kétszer annyian nézték, mint a TV2 ebben az időszakban futó műsorszámát. Persze az igazsághoz hozzátartozik, hogy a TV2-n abban a sávban a Robin Hood című film ment, szóval nem meglepő, hogy a nézők inkább Nagy Ervint és diákcsapatát választották.

Bár a heti nézettségi toplista első helyei az RTL és a TV2 műsorai foglalják el, mégsem ők vannak a középpontban. Múlt héten olyan történt, amire már rég nem volt példa, és még most sem akarjuk elhinni. Ugyanis a lista 13. helyére felkúszott egy kézilabda mérkőzés több, mint 350 ezer nézővel. Nem jellemző, hogy egy közmédiás műsor felfér a toplistára, tekintve, hogy alig nézi valaki.

Na, de lássuk, hogy is néz ki az a bizonyos 15-ös toplista!