Kilenc gól volt a meccsen, de mindet a Manchester United lőtte – videó
Borítókép:  Laurence Griffiths / POOL / AFP

Szokatlan összefoglaló, egy nem mindennapi meccsről. Manchester United – Southampton: 9-0

A Manchester United elég hullámzó teljesítményt nyújtott mostanában: kikapott az utolsó helyen álló Sheffieldtől, döntetlent játszott az Arsenal ellenfeleként egy gól nélküli meccsen, most meg 9-0-ra kiütötte a Southamptont.

A Premier League történelmében ez volt a harmadik 9-0-ra végződő meccs, és ebből dupla pofonba szaladt bele a Soton, akik 2019-ben ugyanennyire kaptak ki a Leicestertől. A harmadik 9-0 szintén a Manchester United nevéhez fűződik, akik 1995-ben ütötték ki az Ipswichet.

A gólgyártás akkor indult be, amikor vendégektől Jankewitz piros lapot kapott a mérkőzés elején. A MU az első félidőben négyet, a másodikban ötöt vágott az ellenfelének.

A Southampton a második félidőben tudott volna szerezni egy gólt, de a VAR les miatt elvetette tőlük. Végül a csapat két piros lappal kulloghatott haza.

Amúgy akkor is Ralph Hasenhüttl edző ült a kispadon, amikor a Leicester lőtt kilenc gólt a csapatának. Azt mondta abból is felálltak, így ebből is fel kell.