A Szeged kis híján csodát tett, de megtorpant a BL-döntő kapujában
Borítókép:  MTI/Újvári Sándor

A Pick Szeged 29-25-re verte a kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján a Vardar Szkopjét, ám az észak-macedónok előnyéből még így is megmaradt négy gól, így ők jutottak be a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe.

A Pick Szeged kiábrándító, 31-23-as vereséget szenvedett a kézilabda BL-negyedöntő odavágóján. Egy olyan csapat ütötte ki a szegedieket, melynek tulaja nemrég jelentette be, hogy az idény végétől nem finanszírozza tovább a csapatot, a sokkoló hír mégis az észak-macedón csapatnak adott elsöprő lendületet.

A visszavágón csodát kellett volna tennie a Szegednek, s jött is a csoda. A meccs elején még vezetni is tudott a Vardar Szkopje, ám szép lassan elhúztak a hazaiak, és a 28. percben, 16-7-nél már továbbjutásra álltak. Az irányító Bombac és a beállós Bánhidi Bence remekeltek, de a többi szegedi is csúcsra járt.

Ám a 41. és az 51. perc között a Szeged megtorpant, egyetlen gólt sem lőtt, miközben a Vardar hatot, s ezzel eldőlt a mérkőzés. 29-25-re a meccset a Szeged nyerte, a párharcot azonban 56-52-es összesítéssel a Vardar Szkopje, mely a PSG-t búcsúztató Kielcével, a Veszprémmel és a Barcelonával egyetemben készülhet a Bajnokok Ligája négyes döntőjére.

Eredmény
Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 29-25 (17-9)
a Szeged gólszerzői: Bánhidi 7, Bombac 6, Zsitnyikov 5, Maqueda 4, Sigurmannsson 3, Källman 2, Balogh Zs., Gaber 1-1
Továbbjutott: a Vardar Szkopje 56-52-es összesítéssel.